Centrální vysavače

Princip činnosti centrálního vysavače

Srdcem celého systému je sací agregát s filtrem prachu, přefiltrovaný vzduch je vyfukován mimo objekt. Sací agregát se nejčastěji umísťuje v technické části objektu jako např. garáži, suterénu, komoře apod., od agregátu jsou ve zdech, podlaze či stropech rozvedeny plastové trubky které jsou ukončeny vhodně rozmístěnými vzduchovými zásuvkami pro zasunutí  hadice, nebo štěrbinami do kterých se špína namete. V zásuvkách jsou kontakty bezpečného malého napětí, které zapnou a uvedou sací agregát do provozu v okamžiku zasunutí konce hadice, nebo po sepnutí spínače na rukojetii hadice (dle typu hadice), u štěrbin se sací agregát spouští překlopením páčky umístěné na štěrbině. Sací agregáty jsou buď jen na suché vysávání, nebo univerzální na suché i mokré vysávání.

Výhody centrálního vysavače:

- Agregát centrálního vysavače je umístěn v nebytovém prostoru (garáž, sklep, komora a pod.) hluk z agregátu je proto v obytných místnostech minimální.
- Přefiltrovaný vzduch je vyfukován mimo objekt, v místnosti se proto nevíří prach proudem vzduchu z agregátu a do místnosti se nedostanou zpět ani ty nejmenší částečky které nezachytí filtr sacího agregátu, proto je tento systém vhodný pro alergiky.

Montujeme centrální vysavače těchto značek:

Hu sky, SOT-Eko, ElektroluxAertecnica

Fotogalerie: Centrální vysavače

/album/fotogalerie-centralni-vysavace/agregatvgarazi-jpg/ Agregat v garazi.jpg /album/fotogalerie-centralni-vysavace/chodbasterbinovazasuvka-jpg/ Sterbina v chodbe.jpg /album/fotogalerie-centralni-vysavace/kuchynsterbinovazasuvka-jpg/ Sterbina v kuchyny.jpg /album/fotogalerie-centralni-vysavace/zasuvkaprohadici-jpg/ Zasuvka pro hadici.jpg

Poznámka ke galerii:
V nerezové liště kuchyňské linky mohla být štěrbina s nerezovým čelem, ale investor si zvolil bílou, protože je lacinější.

 

Diskusní téma: Centrální vysavače

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.