Revize

Provádíme revize:

- el. zařízení do 1000V v objektech třídy A dle ČSN 33 1500 a ČSN 33 2000-6
- el. spotřebičů a nářadí dle ČSN 33 1600 ed. 2
- ochrany před bleskem (bleskosvodů lidově hromosvodů) v objektech třídy A dle ČSN 33 1500 a ČSN 33 2000-6

 Revize se dělí na revize:

- výchozí, které se provádí u všech nových el. zařízení a bleskosvodů před uvedením do provozu, nebo u stávajících el. zařízení a bleskosvodů při jejich rozšířeních, úpravách a pod.,

- pravidelné, které se provádí u el. zařízeních a bleskosvodů právnických osob a podnikajících fyzických osob v pravidelných intervalech dle ČSN 33 1500 Z3 viz. lhůty revizí, z povinnosti provádět pravidelné revize el. zařízení jsou vyňaty byty, rodinné domy a pod. a to z důvodu, že by to bylo v rozporu s listinou lidských práv a svobod (ochrana soukromí), ale i zde je majitel/provozovatel el. zařízení povinen udržovat el. zařízení v dobrém technickém stavu schopném bezpečného provozu, revize bytů, rodinných domů a pod. by se měla provádět alespoň při výměně uživatelů (prodej, výměna nájemníků a pod.), 

 - mimořádné, které se provádí u el. zařízeních a bleskosvodů při nějaké mimořádné události, např. u el. zařízení při vyplavení vodou, u bleskosvodu při zásahu bleskem apod.

Diskusní téma: Revize

Datum 03.03.2019

Vložil Netolický Martin

Titulek Elektro revize rozvodů

Odpovědět

Dobrý den.
Můžete mi prosím Vás vypracovat přibližnou cenovou nabídku na revizi elektroinstalace a obvodů v panelovém domě 3+1 v Chrudimi. Jednalo by se o 10 okruhů (jističů).
Děkuji Netolický M.

Datum 08.10.2009

Vložil Libor Abrešek ml.

Titulek Dotazy a připomínky na téma revize

Odpovědět

Máte nějakou otázku, připomínku atd. na téma revize, el. zařízení, bleskosvodů, el. spotřebičů, ... ? Pokud ano využijte této diskuzní rubriky na téma revize.